pedag

pedag (áno, správne sa píše s malým "p") je nemecká značka prémiových vložiek, ortopedických pomôcok na chodidlá a kozmetiky na ošetrenie obuvi. V DNA značky pedag je zakorenená kvalita, udržateľnosť, inovácia a zákaznícka spokojnosť.

Schelchen GmbH je stredne veľká spoločnosť s dlhou tradíciou (založená v roku 1955), ktorá kombinuje nové technické možnosti s tradičnými hodnotami, z čoho nakoniec profitujú užívatelia produktov pedag.

pedag vo svete

Zákazníci si vo viac ako 50 krajinách vážia produkty pedag pre ich kvalitu, funkčnosť a enviromentálnu zodpovednosť. Väčšina produktov je profesionálmi ručne vyrobená v Nemecku. Všetky vložky pedag sú navrhované v spolupráci so špičkovými odborníkmi v oblasti ortopediky a podiatrie.

Well-being - krok za krokom

V roku 1955 začal Hartmut Schelchen predávať produkty na ošetrenie a vložky do obuvi. V tom čase boli vložky do topánok výhradne importovaný tovar a nespĺňali potreby a očakávania zákazníkov.

Pán Schelchen sa rozhodol zmeniť status quo a v roku 1965 začal v jednom Berlínskom kravíne s výrobou vlastných vložiek do topánok. Tento nápad od začiatku fungoval a zákazníci si vložky Schelsen zamilovali.

Pedag - prvá továreň na vložky schelsen

Pred prvou továrňou na vložky Schelsen v Berlíne - Charlottenburgu

pedag sa stáva medzinárodnou značkou

V roku 1969 len 4 roky po tom ako vyrobili prvé vložky začali s exportom. 1971 dopyt po kvalitných vložkách a produktoch na starostlivosť o obuv vzrástol do takej miery, že výrobu museli opäť sťahovať do väčších priestorov. 1975 sa zmenil pôvodný názov značky z HS Schuhbedarf  na pedag international (Názov je odvodený od latinského slova pedes - chodidlá).

Cieľom pedagu bolo presadzovať chôdzu ako zdravú a prirodzenú cestu k pohode človeka. Wellness a wellbeing sa stali piliermi spoločnosti. Na základne uvedeného sa začali v Schelchen GmbH vyvíjať prémiový produkt  vložky VIVA® (písal sa rok 1993).

pedag VIVA ® boli prvé vložky na svete s kompletnou podporou chodidla, ktorá kombinovala anatomicky tvarovanú výstuž s prvotriednou kravskou kožou a latexovou vrstvou (obsahovala uhlíkový filter proti zápachu).

Príbeh vložiek Pedag Viva

Historický darček - pád Berlínskeho múru

Otvorenie hraníc v roku 1989 medzi východnou a západnou časťou nemecka viedlo k zjednoteniu v 1990. Schelchen GmbH táto zmena prospela a výrazne ju posunula v rebríčku nemeckých podnikov.

Všetko spojene s obuvou - napínače obuvi, šnúrky a kozmetika na obuv

V 1998 Schelchen GmbH rozšírili ponuku produktov o vlastné napínače obuvi a šnúrky, ktoré boli odpoveďou na náročné požiadavky používateľov. 1999 Schelchen GmbH predstavili ďalšiu svetovú inováciu značky pedag: Prvé zimné vložky s podporou pedag VIVA WINTER.

V roku 2003 predstavujú vlastný rad produktov na ošetrenie kože a obuvi. Vzhľadom na to, že veľký počet užívateľov vyhľadával ľahko použiteľné a hlavne funkčné produkty na starostlivosť o obuv, pedag využil svoje know-how a uviedol na trh líniu produktov na starostlivosť o obuv. Je jedno či potrebujete ošetriť tenisky, lodičky alebo drahé ručne vyrábané topánky z kože - pedag je ten najlepší produkt.

"Made in Germany"

Dnes sídli Schelchen GmbH Brandenburg (Königs Wusterhausen) len 30 minút od centra Berlína, kde pokračuje v písaní ďalšej kapitoly úspešného príbehu spoločnosti.

Deň za dňom, sa 150 zamestnancov sústredí na výrobu produktov špičkovej kvality, ktoré prispejú k zlepšeniu zdravia chodidiel. V zmysle vysokých štandardov - každý detail je dôležitý. Od výberu najvhodnejšej kože a správneho zlícovania vrstiev vložky až po precíznu kontrolu konečného produktu. Každý produkt pedag je ručne vyrobený a je výsledkom expertízy a vedomostí.

Vložky, podpory chodidla, šnúrky a kozmetika na obuv prvotriednej kvality - v tom bude pedag international pokračovať.

Ručná výroba vložiek Pedag

Výroba vložiek pedag je ručná: tu vidíte ako je koža vysekávaná

Žiadne produkty značky pedag sa nenašli...